Zapraszamy na warsztat pisania ikon na Zaciszu

SZKOŁA IKONY zaprasza na warsztat pisania ikon dla początkujących. Skierowany jest on do wszystkich, a więc nie jest konieczne posiadanie wykształcenia plastycznego. Warsztat adresowany jest do osób, które chcą odkrywać Boga poprzez ikonę, jej teologię i symbolikę równolegle z prowadzonymi zajęciami praktycznymi.

Założenia programowe obejmują:

Wykłady w formie multimedialnej prezentacji:

–  kompozycja i symbolika ikony

–  proces powstawania ikony

–  teologia i historia powstania ikony

Zajęcia praktyczne:

–  zapoznanie się z techniką malarską temperową (praca pędzlem, sposoby mieszania i łączenia barw, odpowiedni sposób nakładania farby)

–  wykonanie kilkunastu prac malarskich w temperze wodnej (szkicowanie, kompozycja, kadrowanie, kaligrafia)

–  samodzielne przygotowanie deski pod ikonę (klejenie, gruntowanie, szlifowanie)

–  samodzielnie wykonanie  jednej pracy w technice tempery jajecznej (praca pigmentami i emulsją jajeczną, werniksowanie)

Miejsce:

Rzymskokatolicka Parafia Świętej Rodziny na Zaciszu

ul. Rozwadowska 9/11

Prowadzący:

ks. Andrzej Mazański – proboszcz Parafii Świetej Rodziny na Zaciszu

Iza Murza – prowadzi Szkołę Ikony w Opactwie Benedyktynów w Lubiniu i Pracownię Ikony p.w. Archanioła Michała w Poznaniu

Termin:

31 lipca – 10 sierpnia 2019, w godzinach 8.00- 19.00

Ze względu na intensywność zajęć praktycznych i specyfikę prowadzenia warsztatów uczestnictwo w programie dnia jest obowiązkowe.

Koszt:

1000 zł – koszt prowadzenie warsztatów oraz wszystkich materiałów plastycznych

600 zł – koszt pełnego wyżywienia (śniadanie, obiad, kolacja)

900 zł – koszt pełnego wyżywienia i noclegu

Zapisy trwają do 29 kwietnia 2019 r. według kolejności zgłoszeń poprzez indywidualny kontakt z panią Izą Murza – email: pracowniaikony@interia.eu, tel. 503 469 128