Spotkanie duszpasterstwa pracodawców i przedsiębiorców TALENT

Zapraszamy na kolejne spotkanie duszpasterstwa pracodawców i przedsiębiorców TALENT, które odbędzie się 17 listopada br. Rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. w kościele parafialnym, a następnie uczestnicy spotkania przejdą do sali w domu parafialnym i ok. godz. 19.00 wysłuchają konferencji ks. Grzegorza Piątka SCJ, koordynatora duszpasterstwa na temat: „Bogatemu jest trudniej wejść do królestwa Bożego. Bogaci przed Bogiem”. Podczas spotkania zastanowimy się m.in. co to znaczy być bogatym przed Bogiem?

Jezus przedstawia nieraz bardzo twarde wymagania, z którymi człowiekowi trzeba się skonfrontować. Jedno z nich dotyczy postawienia Go na pierwszym miejscu w życiu. „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu” (św. Augustyn). Kiedy Jezus namawia do porzucenia bogactwa, to właśnie po to, aby zbudować właściwą hierarchię wartości i stać się człowiekiem wolnym. Tylko wolny człowiek może w pełni się rozwinąć i wykorzystać wszystko, czym dysponuje dla dobra innych – wtedy stanie się również bogatym przed Bogiem.