AKT ZAWIERZENIA RODZINY MATCE BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ

Zwycięska Pani Jasnogórska, Matko Kościoła, Królowo Rodzin!
Oto dzisiaj staje przed Tobą nasza rodzina, zapraszając Cię do nawiedzenia naszej parafii i oddając się Tobie w macierzyńską niewolę miłości.
Pewni Twej macierzyńskiej miłości, zawierzamy Tobie, Matko, naszą rodzinę, nasz dom, wszystkie nasze radości i problemy.
Pomnij, Matko, że Twój Syn Jezus Chrystus dał nam Ciebie za Matkę i Przewodniczkę do nieba.
Strzeż więc nas przed wszelkim złem.
Dopomóż nam stać się Kościołem Domowym, miejscem uwielbienia Pana Boga i pełnienia Jego woli.
Otocz macierzyńską opieką nasze dzieci, całą naszą rodzinę, naszych sąsiadów i wszystkich parafian.
Przygotowując się do Twojego Nawiedzenia, będziemy się starali codziennie wieczorem modlić się wspólnie, uczestniczyć całą rodziną w niedzielnej Mszy Świętej oraz pomagać w miarę możliwości biedniejszym od nas.
Spraw, Matko, Wspomożycielko wiernych i Pocieszycielko strapionych, aby nasze rodziny, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym Królestwem Twojego Syna i Twoim.

Amen.